Inhoud
Nt2 voor anders-alfabeten
Samenvatting
In alfabetiseringsgroepen Nt2 zitten doorgaans ook anders-alfabeten. Anders-alfabeten hebben al ooit lezen en schrijven geleerd, maar in een ander schrift dan het Latijnse. De auteur gaat in op de belangrijkste verschillen tussen analfabeten en anders-alfabeten, typeert de kenmerken van het schrift (en ook enigszins de taal) van de op dit moment grootste groepen anders-alfabeten in de alfabetiseringsklassen, en gaat in op wat er gemeenschappelijk en ánders is bij het begeleiden van die groepen cursisten.
Onbeperkt toegang tot het online archief?
Log in of neem een abonnement.
Wilt u dit artikel en alle andere artikelen in het archief onbeperkt kunnen lezen? Bekijk onze abonnementen >>
© 2009-2019 Uitgeverij Boom Amsterdam
De artikelen uit de (online)tijdschriften van Uitgeverij Boom zijn auteursrechtelijk beschermd. U kunt er natuurlijk uit citeren (voorzien van een bronvermelding) maar voor reproductie in welke vorm dan ook moet toestemming aan de uitgever worden gevraagd:
Behoudens de in of krachtens de Auteurswet van 1912 gestelde uitzonderingen mag niets uit deze uitgave worden verveelvoudigd, opgeslagen in een geautomatiseerd gegevensbestand, of openbaar gemaakt, in enige vorm of op enige wijze, hetzij elektronisch, mechanisch door fotokopieën, opnamen of enig andere manier, zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever.
Voor zover het maken van kopieën uit deze uitgave is toegestaan op grond van artikelen 16h t/m 16m Auteurswet 1912 jo. Besluit van 27 november 2002, Stb 575, dient men de daarvoor wettelijk verschuldigde vergoeding te voldoen aan de Stichting Reprorecht te Hoofddorp (postbus 3060, 2130 KB, www.reprorecht.nl) of contact op te nemen met de uitgever voor het treffen van een rechtstreekse regeling in de zin van art. 16l, vijfde lid, Auteurswet 1912.
Voor het overnemen van gedeelte(n) uit deze uitgave in bloemlezingen, readers en andere compilatiewerken (artikel 16, Auteurswet 1912) kan men zich wenden tot de Stichting PRO (Stichting Publicatie- en Reproductierechten, postbus 3060, 2130 KB Hoofddorp, www.cedar.nl/pro).
No part of this book may be reproduced in any way whatsoever without the written permission of the publisher.
Uit de Les. Column
Cursisten, help me, ik ben de kluts kwijt!
Door de vaak verstrooide aard van mijn gedachten ontstaan gedurende mijn lessen regelmatig op te lossen kwesties. Ik ben bijvoorbeeld regelmatig vergeten waar ik m'n stift heb neergelegd, of welke dag van de week het is. En welke cursisten zijn vandaag afwezig? Hoeveel cursisten zijn er eigenlijk in onze groep?
LEES VERDER:
Cursisten, help me, ik ben de kluts kwijt!Nieuw artikel: Onno ter Haar, Effectief werken met je lesprogramma
Iedere docent zal het herkennen: je werkt met een strak lesprogramma en wilt je planning per les ‘halen’, zonder ‘onderwerpen af te strepen'. Hoe zorg je ervoor dat je voldoende lesstof aanbiedt en dat die lesstof ‘aankomt’? In dit artikel gaat Onno ter Haar op zoek naar antwoorden.
.
Lees het artikel.