De laatste loodjes
De laatste loodjes is een vervolmakingsmethode Nederlands voor wie minimaal ERK-niveau B2 achter de rug heeft. De auteurs zijn allen docent aan unversitaire instellingen in Centraal-Europa. De methode focust op woordenschatuitbreiding. Alle vaardigheden komen aan bod: lezen, luisteren, schrijven en spreken. De laatste loodjes is bruikbaar in de klas, tijdens privélessen en voor zelfstudie, zowel binnen als buiten het taalgebied.
Dowlaszewicz, M., Karpinski, J., Loosen, G., & Szpic, S. (2024).
Nederlands voor anderstaligen op het hoogste niveau. Uitgeverij Booklyn.
Wil je schrijven over jouw eigen lespraktijk? Voor Tijdschrift Les zijn we altijd op zoek naar publicaties over de NT2-werkvloer. Daarom zijn we op zoek naar docenten die – als de gelegenheid zich voordoet - voor Les willen schrijven.
LEES MEERSonnet-voor-El-K
Mieke de Haan is huisdichter van Les. Dit gedicht gaat over formeel of informeel taalgebruik: zeg je u of jij? Maar het gaat ook over de opstelling van stoelen en tafels in je lokaal. Staan die ook in een U-vorm? De lestip is om met je groep te praten over de beste opstelling in het lokaal en ook om het verschil tussen de aanspreekvorm je en u te bespreken.
Lees verderUit de praktijk: Spelletjes in de les
Les wil graag ruimte maken voor columnisten die willen schrijven over hun ervaringen in de NT2-praktijk. Niet voor niets staat de oproep om voor Les te schrijven op LesOnline. Deze keer in de rubriek Uit de praktijk, een column van Jenneke de Nerée over spelletjes in de NT2-les.
Lees verder

