LASLLIAM leren kennen Online Workshop op 1 juni 2023
LASLLIAM leren kennen
Online Workshop Serie 2023, Nummer 5
De vijfde workshop van de Online Workshop Series in 2023 heeft als titel "Getting to know LASLLIAM". Het vindt plaats op donderdag 1 juni 2023 van 16.00 tot 18.00 uur. Inschrijven kan hier.
In veel Europese landen is ongeveer 20% van de volwassen migranten niet- of laaggeletterd. Om hun integratie in de gastlanden te ondersteunen, werd de Europese referentiegids LASLLIAM (Literacy and Second Language Learning for the Linguistic Integration of Adult Migrants) ontwikkeld.
Het webinar zal uit twee delen bestaan. Het eerste deel begint met een algemene introductie van de Referentiegids en de nieuwe schalen voor Technische Geletterdheid, gevolgd door een kleine groepsactiviteit waarin de deelnemers vertrouwd raken met de descriptoren en niveaus van een van de schalen Technische Geletterdheid.
Het tweede deel begint met een algemeen overzicht van de schalen Communicatieve Taalactiviteit, inclusief Taalgebruikstrategieën, en de schalen Digitale Vaardigheden. In een tweede activiteit in kleine groepen werken de deelnemers met enkele van de descriptoren van de digitale vaardigheidsschalen en hoe ze kunnen worden gebruikt bij het plannen van leeractiviteiten, geïllustreerd door reeds ontwikkelde voorbeeldhulpmiddelen.
De voertaal van de workshop is Engels.
Aanmelden kan via deze link naar de Council of Europe
Grootmoeder
Mieke de Haan is huisdichter van Les. In deze column publiceert zij maandelijks een nieuw gedicht dat ze schrijft naar aanleiding van ervaringen van haar cursisten. Bij elk gedicht geeft ze ook een lestip.
Lees verderWil je schrijven over jouw eigen lespraktijk? Voor Tijdschrift Les zijn we altijd op zoek naar publicaties over de NT2-werkvloer. Daarom zijn we op zoek naar docenten die – als de gelegenheid zich voordoet - voor Les willen schrijven.
LEES MEEREnkel glas
Les wil graag ruimte maken voor columnisten die willen schrijven over hun ervaringen in de NT2-praktijk. Niet voor niets staat de oproep om voor Les te schrijven op LesOnline. Deze keer een column van ISK-docent Jaleena Hoogstraaten. Zij herkent de route van haar NT2-cursisten.
Lees verder