Korte opleiding Alfabetisering & Z-route. VU-NT2
Geef je NT2-les aan cursisten die niet of nauwelijks naar school zijn geweest?
En wil je weten hoe je daar in je lessen op kunt aansluiten en hoe je je onderwijs afstemt op de uitgangspunten van de nieuwe Z-route?
VU-NT2 Nederlands als Tweede Taal biedt een korte opleiding Alfabetisering & Z-route aan.
De opleiding levert leerlijnen, didactische handvatten en een lesaanpak die gebaseerd zijn op recente theorieën over alfabetisering en tweedetaalverwerving door volwassenen. Na elke bijeenkomst pas je je kennis meteen toe in je eigen lespraktijk.
In januari 2021 starten er weer nieuwe groepen.
Grootmoeder
Mieke de Haan is huisdichter van Les. In deze column publiceert zij maandelijks een nieuw gedicht dat ze schrijft naar aanleiding van ervaringen van haar cursisten. Bij elk gedicht geeft ze ook een lestip.
Lees verderBloemen voor Syrische moederdag
Johanne Bree is NT2-docent en geeft op dit moment les aan een inburgeringsgroep die de Z-route volgt. Ze laat ons meegenieten van het wel en wee in haar klas. Deze keer brengt een mooie bos bloemen het gesprek op Moederdag.
Lees verderWil je schrijven over jouw eigen lespraktijk? Voor Tijdschrift Les zijn we altijd op zoek naar publicaties over de NT2-werkvloer. Daarom zijn we op zoek naar docenten die – als de gelegenheid zich voordoet - voor Les willen schrijven.
LEES MEER