Taal in beeld. 45 taalgerichte werkvormen bij beeldmateriaal
Door het inzetten van beeld voelen cursisten zich meer betrokken bij de les en onthouden daardoor de gegeven informatie beter. Dat helpt bij het leren van een nieuwe taal.
In het boek Taal in beeld zijn 45 eigentijdse oefeningen opgenomen die docenten in hun lessen kunnen gebruiken om leerlingen met beelden te prikkelen, nieuwsgierig te maken en taal uit te lokken.
Nieuwsgierigheid is de motor van het leren. Leerlingen die nieuwsgierig zijn, stellen graag vragen. Door het inzetten van beeld voelen ze zich meer betrokken bij de les en onthouden daardoor de gegeven informatie beter. Dat helpt bij het leren van een nieuwe taal.
Per werkvorm is een helder stappenplan opgenomen dat de docent eenvoudig kan doorlopen. Daarbij is uitgegaan van een bepaald ERK niveau. Bij het boek hoort een website met links naar beeldmateriaal. Taal in beeld is bedoeld voor iedere (aankomende) taaldocent in vreemdetalenonderwijs, Nederlands en Nederlands als tweede taal.
Masja Mesie, Guus Perry, Marieken Pronk, Taal in beeld. 45 taalgerichte werkvormen bij beeldmateriaal. Bussum, Uitgeverij Coutinho.
ISBN 9789046907061. Prijs: € 16,95
Wil je schrijven over jouw eigen lespraktijk? Voor Tijdschrift Les zijn we altijd op zoek naar publicaties over de NT2-werkvloer. Daarom zijn we op zoek naar docenten die – als de gelegenheid zich voordoet - voor Les willen schrijven.
LEES MEERSonnet-voor-El-K
Mieke de Haan is huisdichter van Les. Dit gedicht gaat over formeel of informeel taalgebruik: zeg je u of jij? Maar het gaat ook over de opstelling van stoelen en tafels in je lokaal. Staan die ook in een U-vorm? De lestip is om met je groep te praten over de beste opstelling in het lokaal en ook om het verschil tussen de aanspreekvorm je en u te bespreken.
Lees verderDe beste lessen
Les wil graag ruimte maken voor columnisten die willen schrijven over hun ervaringen in de NT2-praktijk. Niet voor niets staat de oproep om voor Les te schrijven op LesOnline. Deze keer een column van Johanne Bree. ZIj is NT2-docent en geeft op dit moment les aan een 'taal in de buurt' groep. Ze laat ons meegenieten van het wel en wee in haar klas. Deze keer lezen we hoe door de uitleg van de betekenis 'overleden' de les op een zijspoor komt en er een ander soort betrokkenheid ontstaat.
Lees verder


