De Internationale Schakelklas en het Nederlandse onderwijssysteem: vier video's
Vier nieuwe video’s die een beeld geven van de ISK in relatie tot het Nederlandse onderwijssysteem. De video’s zijn bedoeld om in en buiten de ISK mee te werken. Uitermate geschikt voor leerlingen en ouders die het Nederlands niet goed beheersen en meer willen weten van de ISK en het Nederlandse onderwijssysteem.
Onderwerpen 4 video's:
1. Introductie, hoe is de ISK in het Nederlandse onderwijssysteem gepositioneerd en wat leer je op de ISK.
2. Leerroute 1, naar welke uitstroom werkt de leerling als hij in route 1 zit.
3. Leerroute 2, naar welke vervolgscholen werkt de leerling toe in route 2.
4. Leerroute 3, welk vervolgonderwijs is mogelijk met uitstroomprofiel route 3.
De video’s zijn in vele talen beschikbaar (google-translate).
In de afzonderlijke video, vink je bij Instellingen, ondertiteling aan en vervolgens kies je bij Automatische vertaling de taal naar keuze.
LOWAN heeft deze video’s ook beschikbaar in gesproken versies Engels en Arabisch.
Wil je schrijven over jouw eigen lespraktijk? Voor Tijdschrift Les zijn we altijd op zoek naar publicaties over de NT2-werkvloer. Daarom zijn we op zoek naar docenten die – als de gelegenheid zich voordoet - voor Les willen schrijven.
LEES MEERSonnet-voor-El-K
Mieke de Haan is huisdichter van Les. Dit gedicht gaat over formeel of informeel taalgebruik: zeg je u of jij? Maar het gaat ook over de opstelling van stoelen en tafels in je lokaal. Staan die ook in een U-vorm? De lestip is om met je groep te praten over de beste opstelling in het lokaal en ook om het verschil tussen de aanspreekvorm je en u te bespreken.
Lees verderDe beste lessen
Les wil graag ruimte maken voor columnisten die willen schrijven over hun ervaringen in de NT2-praktijk. Niet voor niets staat de oproep om voor Les te schrijven op LesOnline. Deze keer een column van Johanne Bree. ZIj is NT2-docent en geeft op dit moment les aan een 'taal in de buurt' groep. Ze laat ons meegenieten van het wel en wee in haar klas. Deze keer lezen we hoe door de uitleg van de betekenis 'overleden' de les op een zijspoor komt en er een ander soort betrokkenheid ontstaat.
Lees verder


