Geletterdheid en het Strategisch Plan Geletterdheid.
De nieuwe website van het Vlaamse departement onderwijs bevat onder meer een pagina met informatie over geletterdheid en het Strategisch Plan Geletterdheid. Ook is er informatie te vinden over geletterdheid in de familieomgeving. Het Strategisch Plan Geletterdheid zet de bakens uit voor een duurzaam Vlaams geletterdheidsbeleid.
Je vindt er onder meer het aanbod voor ouders van het CBE en een draaiboek over inburgering voor laaggeletterde vrouwen met jonge kinderen. Op de website komen ook andere geletterdheidsthema's aan bod.
Voor meer informatie zie de site van Onderwijs Vlaanderen.
Grootmoeder
Mieke de Haan is huisdichter van Les. In deze column publiceert zij maandelijks een nieuw gedicht dat ze schrijft naar aanleiding van ervaringen van haar cursisten. Bij elk gedicht geeft ze ook een lestip.
Lees verderBloemen voor Syrische moederdag
Johanne Bree is NT2-docent en geeft op dit moment les aan een inburgeringsgroep die de Z-route volgt. Ze laat ons meegenieten van het wel en wee in haar klas. Deze keer brengt een mooie bos bloemen het gesprek op Moederdag.
Lees verderWil je schrijven over jouw eigen lespraktijk? Voor Tijdschrift Les zijn we altijd op zoek naar publicaties over de NT2-werkvloer. Daarom zijn we op zoek naar docenten die – als de gelegenheid zich voordoet - voor Les willen schrijven.
LEES MEER