Van Dale Oefenboeken bij de grammaticaregels van het Nederlands
De nieuwe Van Dale Oefenboeken Grammatica Nederlands, Spaans en Italiaans zijn oefenboeken die aansluiten bij de Van Dale Grammatica Nederlands (Huitema, 2016).
Alle oefeningen zijn ingedeeld in ERK-niveaus (A1-C2), zodat je op je eigen taalniveau kunt oefenen. Het oefenboek is geïllustreerd en bevat veel culturele informatie. Het is geschreven door ervaren taaldocenten en onder meer geschikt voor volwassenenonderwijs, taalcursussen, het inburgeringsexamen (Nederlands als tweede taal) en als extra materiaal op de middelbare school.
Voor meer informatie zie de site.
Wil je schrijven over jouw eigen lespraktijk? Voor Tijdschrift Les zijn we altijd op zoek naar publicaties over de NT2-werkvloer. Daarom zijn we op zoek naar docenten die – als de gelegenheid zich voordoet - voor Les willen schrijven.
LEES MEERSonnet-voor-El-K
Mieke de Haan is huisdichter van Les. Dit gedicht gaat over formeel of informeel taalgebruik: zeg je u of jij? Maar het gaat ook over de opstelling van stoelen en tafels in je lokaal. Staan die ook in een U-vorm? De lestip is om met je groep te praten over de beste opstelling in het lokaal en ook om het verschil tussen de aanspreekvorm je en u te bespreken.
Lees verderLekker ding
Les wil graag ruimte maken voor columnisten die willen schrijven over hun ervaringen in de NT2-praktijk. Niet voor niets staat de oproep om voor Les te schrijven op LesOnline. Deze keer in de rubriek Uit de praktijk, een column van Jenneke de Nerée over het wisselende gebruik van bepaalde woorden in het Nederlands.
Lees verder


