Meertaligheid op de werkvloer: een meerwaarde?
Het Vlaams Netwerk van Onderneminngen discussieerde op het jaarlijkse Talendebat van de Taalunie op 26 september over de vraag:
Heeft meertaligheid op het werk een begrenzend effect? Of is het eerder een verrijking voor de werkvloer?
Hans Maertens, gedelegeerd bestuurder van Voka, stelt vast dat meertaligheid een absolute meerwaarde is voor de toekomst van onze bedrijven. 'De talenkennis in onze bedrijven, van waar dat die ook komt, is cruciaal voor onze toekomst.'
Hier kunt u meer lezen over het Talendebat.
Hans Maertens deed die uitspraak tijdens het jaarlijkse Talendebat van de Taalunie op 26 september. Dit jaar koos de Taalunie voor Meertaligheid op het werk als thema voor het Talendebat.
Er werden twee stellingen naar voren gebracht; de meerwaarde van meertaligheid voor het eigen werk en de meerwaarde van meertaligheid voor de internationale markt. Naast Hans Maertens, zetelden ook Cindy Hermans (VDAB) en Stefaan Peirsman (ACV) als panelleden. Zij keken elk vanuit hun eigen perspectief naar het thema.
Grootmoeder
Mieke de Haan is huisdichter van Les. In deze column publiceert zij maandelijks een nieuw gedicht dat ze schrijft naar aanleiding van ervaringen van haar cursisten. Bij elk gedicht geeft ze ook een lestip.
Lees verderBloemen voor Syrische moederdag
Johanne Bree is NT2-docent en geeft op dit moment les aan een inburgeringsgroep die de Z-route volgt. Ze laat ons meegenieten van het wel en wee in haar klas. Deze keer brengt een mooie bos bloemen het gesprek op Moederdag.
Lees verderWil je schrijven over jouw eigen lespraktijk? Voor Tijdschrift Les zijn we altijd op zoek naar publicaties over de NT2-werkvloer. Daarom zijn we op zoek naar docenten die – als de gelegenheid zich voordoet - voor Les willen schrijven.
LEES MEER