Erratum artikel 'Open klas 2324' in Les 203
In het artikel Open klas 2324 in Les 203 beschreven vier leerkrachten van CVO Encora in Antwerpen hoe ze in hun Open klas samen met cursisten werken aan een open en tolerante cultuur waarbinnen alle betrokkenen zich veilig en vrij voelen. Zo leren cursisten zelf hun agenda te bepalen, zowel praktisch als inhoudelijk.
In het artikel zijn enkele woorden in tussenkopjes weggevallen.
Het gaat om de onderstreepte woorden in de volgende tussenkopjes:
- Integrerende openheid: democratische waarden drijven OpenKlas 2324
- Cursistgerichte basisdoelen leiden OpenKlas 2324.
De auteurs hechten er aan dat deze vier woorden toch in de tussenkopjes zijn opgenomen. Ze hebben volgens hen een immense impact op de manier van werken. Niet personen of ego's drijven of leiden OpenKlas, maar díe democratische waarden en díe cursistgerichte doelen die steeds opnieuw bepalen wat men doet en hoe men dat doet. Ze vormen hen als leerkrachten en cursisten én hun omgeving. Het is dus geen visie die mooi klinkt maar snel de lade in gaat van zodra de bestaande context een praktische vertaling ervan bemoeilijkt. Enkel een nauwgezette praktische vertaling maakt consensus, horizontale hiërarchie en veilige cultuur überhaupt mogelijk. Zonder werkt OpenKlas niet. Vandaar ook de laatste tussentitel: Practice what you preach: waardengedreven netwerkteam.
In de praktijk maken de weggelaten woorden al met al een wereld van verschil.
Een tweede correctie betreft een verwijzing naar een afbeelding ‘(zie voorbeeld)’ net boven de laatste tussentitel. De afbeelding is weggevallen omwille van de bladschikking.
Grootmoeder
Mieke de Haan is huisdichter van Les. In deze column publiceert zij maandelijks een nieuw gedicht dat ze schrijft naar aanleiding van ervaringen van haar cursisten. Bij elk gedicht geeft ze ook een lestip.
Lees verderBloemen voor Syrische moederdag
Johanne Bree is NT2-docent en geeft op dit moment les aan een inburgeringsgroep die de Z-route volgt. Ze laat ons meegenieten van het wel en wee in haar klas. Deze keer brengt een mooie bos bloemen het gesprek op Moederdag.
Lees verderWil je schrijven over jouw eigen lespraktijk? Voor Tijdschrift Les zijn we altijd op zoek naar publicaties over de NT2-werkvloer. Daarom zijn we op zoek naar docenten die – als de gelegenheid zich voordoet - voor Les willen schrijven.
LEES MEER