Digiwak Nieuwkomers. Belangrjjke woorden in het basisonderwijs
Welke woorden bied je aan, welke woorden zijn geschikt en welke woorden zijn nodig voor nieuwkomers? Digiwak (Woordenlijst Amsterdamse kinderen) is uitgebreid met een online overzicht van belangrijke woorden voor nieuwkomers in het basisonderwijs. Digiwak Nieuwkomers is gratis te gebruiken.
Digiwak Nieuwkomers biedt een overzicht van basiswoorden en (schooltaal)woorden specifiek voor de onder-, midden- en bovenbouw van het basisonderwijs. Basiswoorden komen voor in alledaagse situaties. Schooltaalwoorden zijn nodig om de vakken te kunnen volgen.
Op de site zijn de woorden in thema's en clusters ingedeeld, zodat de leerkracht woorden gemakkelijk kan selecteren. Elke woord heeft een omschrijving, voorbeeldzin en afbeelding. De site is ook eenvoudig te gebruiken met een digibord.
Basisonderwijs en voortgezet onderwijs
Digiwak Nieuwkomers bestaat uit startwoorden die relevant zijn voor alle nieuwkomers en basiswoorden die verschillen voor leerlingen uit onder-, midden- en bovenbouw van het basisonderwijs. Hoewel de site primair gericht is op het basisonderwijs, kan Digiwak Nieuwkomers ook zeker in het voortgezet onderwijs worden gebruikt.
Ontwikkeling
Digiwak Nieuwkomers kwam tot stond door een samenwerking tussen Stichting Digiwak, Universiteit van Amsterdam en ITTA in opdracht van LOWAN, OCW, de Louisa Stichting, gemeente Amsterdam en Stichting Simonscholen.
Voor meer informatie zie de site.
Grootmoeder
Mieke de Haan is huisdichter van Les. In deze column publiceert zij maandelijks een nieuw gedicht dat ze schrijft naar aanleiding van ervaringen van haar cursisten. Bij elk gedicht geeft ze ook een lestip.
Lees verderBloemen voor Syrische moederdag
Johanne Bree is NT2-docent en geeft op dit moment les aan een inburgeringsgroep die de Z-route volgt. Ze laat ons meegenieten van het wel en wee in haar klas. Deze keer brengt een mooie bos bloemen het gesprek op Moederdag.
Lees verderWil je schrijven over jouw eigen lespraktijk? Voor Tijdschrift Les zijn we altijd op zoek naar publicaties over de NT2-werkvloer. Daarom zijn we op zoek naar docenten die – als de gelegenheid zich voordoet - voor Les willen schrijven.
LEES MEER