Nederlandse taal en cultuur in India
Vertegenwoordigers van de Taalunie, het Universitair Centrum voor Talenonderwijs en de taalkundige en letterkundige neerlandistiek van de Universiteit Gent hebben een werkbezoek afgelegd aan de Universiteit van Hyderabad in India. Deze universiteit biedt op hoog academisch niveau taalonderwijs aan.
Naast Engels kunnen studenten onder meer opleidingen Duits, Frans, Italiaans en Spaans volgen. Onderdeel van het bezoek waren onder meer lezingen over literatuur, de geschiedenis van het Nederlands en over de concepten en tools van het UCT voor het aanleren van het Nederlands als vreemde taal.
Het werkbezoek heeft tot afspraken geleid over een structurele samenwerking, gericht op de studie van het Nederlands en de cultuur van de Lage Landen. Mogelijk kan al in maart en uiterlijk in augustus 2017 worden aangevangen met een cursus Nederlands.
Meer lezen kunt u op de site.
Grootmoeder
Mieke de Haan is huisdichter van Les. In deze column publiceert zij maandelijks een nieuw gedicht dat ze schrijft naar aanleiding van ervaringen van haar cursisten. Bij elk gedicht geeft ze ook een lestip.
Lees verderBloemen voor Syrische moederdag
Johanne Bree is NT2-docent en geeft op dit moment les aan een inburgeringsgroep die de Z-route volgt. Ze laat ons meegenieten van het wel en wee in haar klas. Deze keer brengt een mooie bos bloemen het gesprek op Moederdag.
Lees verderWil je schrijven over jouw eigen lespraktijk? Voor Tijdschrift Les zijn we altijd op zoek naar publicaties over de NT2-werkvloer. Daarom zijn we op zoek naar docenten die – als de gelegenheid zich voordoet - voor Les willen schrijven.
LEES MEER