Muiswerk speelt in op leerstijlen
Kinderen krijgen steeds meer visuele impulsen te verwerken in de huidige beeldcultuur. Veel kinderen leren daardoor gemakkelijker als instructie op een visuele manier aangeboden wordt. Muiswerk Educatief speelt in op deze ontwikkeling door talige uitlegschermen in het programma te vervangen door korte, op maat gemaakte animaties.
Korte instructie voor elke oefening
Een groot verschil tussen de online taal- en rekenprogramma’s van Muiswerk en die van andere aanbieders, is dat elke Muiswerkoefening begint met uitleg over de lesstof. Die uitleg bestaat uit de regels, voorbeelden of een schema. Alles wat in beeld staat wordt netjes voorgelezen. De eerste uitlegschermen zijn nu vervangen door op maat gemaakte animaties. De animaties duren maximaal een minuut en ogen rustig. In de toekomst zal de uitgever meer animaties verwerken in zijn programma’s. Er wordt per instructie zorgvuldig gekeken of bewegend beeld de uitleg echt versterkt.
Voorbeelden van de animaties
Gebruikers van Muiswerk vinden de animaties in de programma's Basis Werkwoordspelling en Meten en Meetkunde 2F. De animaties zijn te vinden door in het Digibord te zoeken op 'animatie'. Ook leerkrachten die geen gebruik maken van Muiswerk kunnen een voorproefje bekijken op het youtubekanaal van de uitgever.
Heeft u nog geen Muiswerk en wilt u alle animaties kunnen bekijken? Vraag hier dan een demo aan.
Wil je schrijven over jouw eigen lespraktijk? Voor Tijdschrift Les zijn we altijd op zoek naar publicaties over de NT2-werkvloer. Daarom zijn we op zoek naar docenten die – als de gelegenheid zich voordoet - voor Les willen schrijven.
LEES MEERSonnet-voor-El-K
Mieke de Haan is huisdichter van Les. Dit gedicht gaat over formeel of informeel taalgebruik: zeg je u of jij? Maar het gaat ook over de opstelling van stoelen en tafels in je lokaal. Staan die ook in een U-vorm? De lestip is om met je groep te praten over de beste opstelling in het lokaal en ook om het verschil tussen de aanspreekvorm je en u te bespreken.
Lees verderDe beste lessen
Les wil graag ruimte maken voor columnisten die willen schrijven over hun ervaringen in de NT2-praktijk. Niet voor niets staat de oproep om voor Les te schrijven op LesOnline. Deze keer een column van Johanne Bree. ZIj is NT2-docent en geeft op dit moment les aan een 'taal in de buurt' groep. Ze laat ons meegenieten van het wel en wee in haar klas. Deze keer lezen we hoe door de uitleg van de betekenis 'overleden' de les op een zijspoor komt en er een ander soort betrokkenheid ontstaat.
Lees verder


